Artyści

Zespół gregorian GRACE

gregorian GRACE to 12- osobowy zespół artystów związanych z największymi ośrodkami kultury w Polsce i Europie. Siedmioro śpiewaków pokaże Państwu całą paletę barw ludzkiego głosu, od śpiewu białego, przez łagodny kontratenor, do mistycznego ciemnego basu. Na scenie pojawi się też pięcioosobowy band, w skład którego wchodzą najlepsi instrumentaliści polskiej sceny. Oprócz skrzypiec, klarnetu, klawiszy, perkusji i basu pojawi się też oryginalne instrumentarium średniowiecza!


Poznaj artystów gregorian GRACE

Zdjęcia z prób.

gregorian GRACE zachwycą Państwa niepowtarzalnym brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą wizualną. W pierwszej części koncertu, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią tajemniczo oryginalne teksty chorałów w języku łacińskim. Część z nich będzie wykonana w surowej, oryginalnej formie.

Zespół gregorian GRACE przed pięknym ołtarzem w kościele Marii Panny w Toruniu
Antyczne ławki w kościele Marii Panny w Toruniu

W drugiej części koncertu zabrzmią zaaranżowane w stylu gregoriańskim światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Adiemus, Ameno, Sound of Silence oraz wiele innych. Koncert gregorian GRACE to niepowtarzalna okazja by zanurzyć się w średniowieczną delikatność brzmienia oraz poznać znane hity na nowo! Gregorian GRACE od początku istnienia koncertowali już w Niemczech, Holandii, Danii. Teraz pora na Polskę!


To po prostu trzeba przeżyć!

Czas trwania koncertu:  120 min.
w tym jedna przerwa


Zdjęcie nagłówkowe i zdjęcia: © Lukas Pietrzak

Zdjęcia w galerii: © Lukas Pietrzak i Philipp Neumann-Wolff i Bevis M. Nickel